+420 577 127 111

Jak na kávu

Jak na kávu

Když se mletí kávy stává cílem

Když se mletí kávy stává cílem

Co je tím nejdůležitějším kouskem ve vaší výbavě na přípravu kávy?

Číst dál


VACUUM POT KOUZELNÝ KÁVOVÝ RITUÁL

VACUUM POT KOUZELNÝ KÁVOVÝ RITUÁL

Filtrovanou kávu můžeme získat mnoha způsoby a jedním z nich je i použití přístroje zvaného Vacuum pot. Na první pohled vypadá jako součást vybavení chemické laboratoře, která nemá s kávou nic společného. Omyl! Odhalte s námi tajemství tohoto netradičního způsobu přípravy kávy, který nabízí nejen skvělou podívanou ale i chuť.

Číst dál


DOMÁCÍ PŘÍPRAVA KÁVY 4: AEROPRESS

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA KÁVY 4: AEROPRESS

Příprava kávy v aeropressu je středně náročná a vhodná ke každodennímu použití. Aeropress i vše co k přípravě potřebujete je skladné a lehce přenositelné.

Číst dál


VIDEA ZE SOUTĚŽE BARISTA ROKU 2015

VIDEA ZE SOUTĚŽE BARISTA ROKU 2015

Letošní soutěž Barista roku 2015 s festivalem výběrové kávy byl nejen skvěle zorganizovaný, ale Štěpán Neubauer, kordinátor SCAE ČR, dohodl spolupráci s Audiovizuálním centrem studentů ČVUT.

Číst dál


DOMÁCÍ PŘÍPRAVA KÁVY:  Espresso nebo alternativy?

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA KÁVY: Espresso nebo alternativy?

Stává se vám, že přijdete ke svým známým na návštěvu a oni všem nabídnou něco k pití a jen u vás se zarazí: „Ty asi nebudeš chtít, že?“ Stává se to hlavně milovníkům vína, čaje a také kávy.

Číst dál


DOMÁCÍ PŘÍPRAVA KÁVY 3:  Dripper a Clever Dripper

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA KÁVY 3: Dripper a Clever Dripper

V minulém článku ze seriálu Domácí přípravy kávy jste se dočetli, že základem dobré přípravy je kvalitní, čerstvě mletá zrnková káva, filtrovaná voda, správný poměr kávy a vody a také čas louhování. Další důležitou věcí je metoda, kterou budete kávu připravovat.

Číst dál


VACUUM POT JAK JEJ NEZNÁTE

VACUUM POT JAK JEJ NEZNÁTE

Znáte přípravu kávy v "kouzelném" Vacuum potu? Sklo, kov, oheň a voňavá bublající čerstvě umletá káva. Kdo vidí prvně, nestačí se divit. Kdo tuto metodu zná, stejně pokaždé žasne.

Číst dál


DOMÁCÍ PŘÍPRAVA KÁVY 2:  Co budete potřebovat, než začnete?

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA KÁVY 2: Co budete potřebovat, než začnete?

Připravit kávu doma může být snadné a zábavné. Pro domácí přípravu můžete zvolit dripper, chemex, mocca konvičku, džezvu, french press, aeropress nebo vacuum pot. Říká se jim alternativní metody přípravy kávy.

Číst dál